e-Book o zmianach Polskiego Ładu wchodzących w życie w lipcu 2022 r.

Dodatkowo: dostęp do zamkniętego forum dyskusyjnego z możliwością zadawania pytań Autorom

NPŁ

Zmiany reguł gry - znowu?

Niestety.

Minęło raptem kilkanaście tygodni od największej rewolucji podatkowej III RP, a już czeka nas rewizja wprowadzonych zmian.

"Nowy Polski Ład" - takim mianem ochrzciliśmy planowane na lipiec 2022 r. korekty Polskiego Ładu. Ma być bardziej sprawiedliwie i korzystnie dla podatników.

Czy faktycznie tak będzie?

Przeprowadziliśmy szereg symulacji - z wykorzystaniem autorskiego narzędzia "Kalkulatora Nowego Polskiego Ładu" - istotnie warunki gry zmieniają się - z reguły na korzyść podatnika (choć nie zawsze - szczególnie w kontekście składki zdrowotnej i np. słynnych spółek komandytowo-akcyjnych).

Co więcej, nierzadko okazuje się, że wybrana na 2022 rok forma opodatkowania straci na atrakcyjności.

Rząd dopuszcza - w złożonym w Sejmie projekcie ustawy - zmianę formy opodatkowania po zakończeniu roku (wstecznie!), a w niektórych przypadkach także w ciągu tego roku (z zachowaniem dotychczasowych rozliczeń za pierwszą połowę roku i zastosowaniem nowej formy tylko do drugiej połówki roku).

Oznacza to konieczność ponownego sprawdzenia, co się komu najbardziej opłaca (i ewentualnie za jaki okres).

Planowane zmiany do szereg nowych obowiązków - szczególnie dla płatników (zaliczek i składek). Oznacza to konieczność dostosowania wewnętrznych procedur kadrowo-płacowych.

Zmian - wbrew pierwotnym zapowiedziom - jest całkiem sporo. Projekt ustawy nowelizacyjnej liczy 44 strony (a do tego drugie tyle uzasadnienia).

Stąd postanowiliśmy napisać poradnik w formie e-Booka, w którym rozpracowaliśmy nowe regulacje. Obok skomentowania zmian - bonusowo - przedstawimy kilka przypadków różnych przedsiębiorców i pokazujemy - na konkretnych liczbach - jak zmieni się ich sytuacja.

Nie ograniczymy się jednak do pisarstwa:-). Dodatkowo chcemy zaprosić Was do współpracy - dla naszych czytelników udostępniliśmy zamknięte forum dyskusyjne (już działa!), na którym będziemy rozmawiać o Waszych wątpliwościach związanych z planowanymi zmianami.

Poradnik (w tym przykładowe, praktyczne wyliczenia przedsiębiorców w różnych branżach) + forum --> nie znajdziesz nigdzie lepszego sposobu na przygotowanie się do lipcowych zmian. To wszystko w doskonałej cenie.

dr Michał Wilk

dr hab. Adam Bartosiewicz, prof. UJD

Kupuję e-BOOK

Dla kogo jest ten e-Book?


Nasz poradnik będzie przydatnym (a mówiąc nieskromnie - niezbędnym) narzędziem przygotowującym do nowych regulacji:

 • doradców podatkowych;
 • księgowych, właścicieli biur rachunkowych;
 • radców prawnych adwokatów;
 • biegłych rewidentów;
 • konsultantów podatkowych, aplikantów
 • a także przedsiębiorców - dzięki praktycznej formule obejmującej wyliczenia i symulacje oraz udostępnieniu Kalkulatora Nowego Polskiego Ładu przedsiębiorca samodzielnie będzie w stanie uzyskać wstępną orientację - "co mi się opłaci"

Z czego składa się nasz poradnik?

Rozdział 1

Zmiany podatkowe dla przedsiębiorców

 • Zaliczki i ryczałt płacone od 1 lipca 2022 r.
 • Możliwość wstecznej zmiany formy opodatkowania po zakończeniu 2022 r.
 • Możliwość zmiany formy opodatkowania w trakcie 2022 r.
 • Opłacalność różnych form prowadzenia działalności w kontekście zmian podatkowych i składkowych
 • Zagadnienia pozostałe

Rozdział 2

Zmiany dla płatników PIT

 • Zaliczki od lipca 2022 r.
 • Nowe zasady PIT-2 i zaliczek z pracy od 1 stycznia 2023 r.
 • Niepobieranie zaliczek w ogóle
 • Zagadnienia pozostałe

Rozdział 3

Podatnicy na skali podatkowej

 • Zmiany w skali podatkowej
 • Usunięcie ulgi dla klasy średniej
 • Rodzice samotnie wychowujący dziecko
 • Podatek według nowych zasad wyższy od podatku dotychczasowego

Rozdział 4

Zmiany dla płatników składki zdrowotnej

 • Prokurenci
 • Osoby współpracujące z przedsiębiorcami
 • Wyłączenie spod składki przychodów do 6000 zł rocznie

Rozdział 5

Składka zdrowotna i jej wpływ na PIT - zmiany dla przedsiębiorców mniejszych i większych

 • Doprecyzowanie w kwietniu 2022 r. zasad obliczania podstawy składki zdrowotnej u przedsiębiorców (remanenty, sprzedaż środków trwałych itd.)
 • Nowe zasady zwrotu nadpłaty w składkach
 • Składka zdrowotna oraz składki społeczne w spółce komandytowo-akcyjnej
 • Odliczanie składki zdrowotnej od podstawy opodatkowania – ile i kto może odliczyć?
 • Doprecyzowanie składki zdrowotnej w spółkach komandytowych

Rozdział 6

Pozostałe zmiany

 • Ulgi podatkowe
 • Inne zmiany
 • Wsteczna zmiana formy opodatkowania przychodów z wynajmu za 2023 r.

BONUS - Kiedy opłaca się zmiana formy opodatkowania?

Przykładowe wyliczenia dla różnych scenariuszy - przedsiębiorców działających w różnych branżach o zróżnicowanej skali działalności; porównanie "Starego Ładu", "Polskiego Ładu" i "Nowego Polskiego Ładu" z wykorzystaniem Kalkulatora Nowego Polskiego Ładu

Forum dyskusyjne
- wisienka na torcie!

To jeszcze nie wszystko.

Obok poradnika w formie e-Booka uruchomiliśmy specjalne, zamknięte forum dyskusyjne. W ramach forum będziesz mieć możliwość przedyskutowania nurtujących Cię zagadnień (zarówno z nami, jak i innymi czytelnikami). 

To tu zawsze dzieje się magia. Gdzie leży fenomen?

Nawet, jeśli w poradniku nie omówimy wszystkich możliwych przypadków oraz zagadnień (choć będziemy bardzo się starać), można o inne kwestie związane ze zmianami dopytać na forum. Co więcej - ponieważ książka dopiero "się pisze", a forum już działa - będziemy inspirować się zadawanymi przez Was pytaniami.

Oznacza to, że nasi czytelnicy będą współtworzyć z nami nasz poradnik.

* Uwaga! Nasza oferta nie obejmuje indywidualnych konsultacji, problemy prawne - abstrakcyjnie - będziemy omawiać "grupowo" na forum. Zamieszczane przez nas komentarze na forum nie będą i nie mogą stanowić zindywidualizowanej porady prawnej czy podatkowej (usługi doradztwa prawnego czy podatkowego).

Jak wygląda forum od środka?

(na przykładzie forum kursu "Wszystko o estońskim CIT")

Opinie o kursach i szkoleniach
Akademii Dzień Dobry Podatki

PB

Michał Wilk posiada wyjątkową umiejętność precyzyjnego prowadzenia myśli. Nigdy podczas jego wykładów nie straciłem wątku. Spójność jego wypowiedzi jest wręcz uspokajająca.

Piotr Bujnowicz
biegły rewident
KBR Miran

AJ

Z pełnym zaufaniem polecam szkolenia firmy "Dzień Dobry Podatki". Można się tutaj dowiedzieć jak poruszać się w gąszczu zmian oraz jak rozumieć i interpretować poszczególne zagadnienia. Bardzo pomocne forum, gdzie można wymieniać się wątpliwościami i doświadczeniami.

Anita Tomaszewska
biegły rewident
http://www.bbr24.pl/

W

Szkolenie, jego formuła to jest coś co mnie bardzo, ale to bardzo odpowiada. Nadmiar obowiązków powoduje, że mam problem ze znalezieniem czasu aby jednym „ciągiem” go obejrzeć. Stąd możliwość zatrzymywania wykładu, a potem ponowne włączenie jest super. Nie mówiąc o tym, że możliwość powracania do tematów (szczególnie teraz przy tylu zmianach) jest szczególnie cenne. Innym pozytywnym rozwiązaniem jest zamieszczenie spisów treści poszczególnych części szkolenia oraz możliwość wybierania w pierwszej kolejności np. takiego, które nas najbardziej interesuje.

Podobnie forum – możliwość zadawania pytań oraz masa pytań od innych użytkowników, pozwala na jeszcze szersze zgłębienie różnych tematów. W szczególności, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich możliwych sytuacji rodzących problemy. A o tym świadczą pytania użytkowników. Również zaangażowanie Państwa – wykładowców w udzielane odpowiedzi jest bardzo cenne. Są one pomocne w „ogarnięciu” tematów. A i burza mózgów jest bardzo wskazana.

Iwona Bielecka
doradca podatkowy

W

Z pełną odpowiedzialnością pragnę zarekomendować kurs szkoleniowy „Biznes po Polskim Ładzie” . Kurs ten spośród innych wyróżnia profesjonalne podejście do tematu na każdym jego etapie. Obszerne i profesjonalnie przygotowane materiały dydaktyczne to wartość dodana. Bardzo też cenię elastyczność tego cyklu – która pozwala na wielokrotne odtwarzanie interesujących mnie tematów oraz rzeczowe przedstawienie nadchodzących zmian i ich skutków dla pracy każdego przedsiębiorcy i służb księgowych.

Edyta Wajer
biuro rachunkowe TAX
www.ewajer.pl

Autorzy


Pracujemy w dwuosobowym zespole - choć większość materiału opracowuje Adam. Jesteśmy praktykami - doradcami podatkowymi (w pakiecie też radcami prawnymi), ale mamy też za sobą dziesiątki (w zasadzie "setki") publikacji na tematy podatkowe.

Gwarantujemy najwyższy poziom merytoryczny i redakcyjny naszych opracowań.

MW

dr Michał Wilk

doradca podatkowy, radca prawny

Autor podcastu "Dzień Dobry Podatki", partner w kancelarii Gardens Tax & Legal, adiunkt w Katedrze Prawa Podatkowego na WPiA Uniwersytetu Łódzkiego.

Jego "konikiem" jest budowanie strategii podatkowych dla przedsiębiorców. W nowych przepisach Polskiego Ładu szuka nie tylko zagrożeń, ale i szans.

AB

dr hab. Adam Bartosiewicz

doradca podatkowy, radca prawny

Profesor Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie, szkoleniowiec z ogromnym, wieloletnim doświadczeniem.

Autor oraz współautor cenionych publikacji podatkowych, w tym w szczególności "Komentarza VAT" oraz "Komentarza PIT".

Praktyk - z unikatowym doświadczeniem sądowym w tym w polskich sprawach przed Trybunałem Sprawiedliwości UE.

Nowy Polski Ład

PIT i składka zdrowotna

Poradnik w formie e-Booka

W cenie: e-Book w formie PDF, dostęp (natychmiastowy) do zamkniętego forum dyskusyjnego, wzór oświadczenia o rezygnacji z ryczałtu w ciągu roku

cena 149 zł netto
(156,45 zł brutto z 5% VAT)

KUPUJĘ!

ZERO ryzyka!

Jeśli z jakichkolwiek przyczyn uznasz, że e-Book nie jest dla Ciebie, albo po prostu Ci nie odpowiada, możesz odstąpić od umowy w terminie 14 dni od jego udostępnienia - także jako przedsiębiorca / spółka z o.o. itp. (nie ma to dla nas znaczenia)
Zwrócimy Ci wówczas całość wpłaty.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, napisz do nas:
kontakt@dziendobrypodatki.pl

Regulamin | Polityka prywatności

Podziel się ze znajomymi!

Jeśli Twoim zdaniem nasza propozycja może zainteresować Twoich znajomych - podziel się z nimi informacją o kursie w mediach społecznościowych.

Wystarczy, że klikniesz ikonkę poniżej!

Share on LinkedIn

* Uwaga! eBook i szkolenie nie obejmuje indywidualnych konsultacji (można je wykupić odrębnie), problemy prawne - abstrakcyjnie - będziemy omawiać "grupowo" na forum dyskusyjnym oraz na webinarze szkoleniowym. Zastrzegam, że zamieszczane przez nas komentarze na grupie i wypowiedzi na webinarze nie będą i nie mogą stanowić zindywidualizowanej porady prawnej czy podatkowej (usługi doradztwa prawnego czy podatkowego).