Dodatkowo: dostęp do zamkniętego forum dyskusyjnego z możliwością zadawania pytań Autorom
Zmiany reguł gry - znowu?
Niestety.
Minęło raptem kilkanaście tygodni od największej rewolucji podatkowej III RP, a już czeka nas rewizja wprowadzonych zmian.
"Nowy Polski Ład" - takim mianem ochrzciliśmy planowane na lipiec 2022 r. korekty Polskiego Ładu. Ma być bardziej sprawiedliwie i korzystnie dla podatników.
Czy faktycznie tak będzie?
Przeprowadziliśmy szereg symulacji - z wykorzystaniem autorskiego narzędzia "Kalkulatora Nowego Polskiego Ładu" - istotnie warunki gry zmieniają się - z reguły na korzyść podatnika (choć nie zawsze - szczególnie w kontekście składki zdrowotnej i np. słynnych spółek komandytowo-akcyjnych).
Co więcej, nierzadko okazuje się, że wybrana na 2022 rok forma opodatkowania straci na atrakcyjności.
Rząd dopuszcza - w złożonym w Sejmie projekcie ustawy - zmianę formy opodatkowania po zakończeniu roku (wstecznie!), a w niektórych przypadkach także w ciągu tego roku (z zachowaniem dotychczasowych rozliczeń za pierwszą połowę roku i zastosowaniem nowej formy tylko do drugiej połówki roku).
Oznacza to konieczność ponownego sprawdzenia, co się komu najbardziej opłaca (i ewentualnie za jaki okres).
Planowane zmiany do szereg nowych obowiązków - szczególnie dla płatników (zaliczek i składek). Oznacza to konieczność dostosowania wewnętrznych procedur kadrowo-płacowych.
Zmian - wbrew pierwotnym zapowiedziom - jest całkiem sporo. Projekt ustawy nowelizacyjnej liczy 44 strony (a do tego drugie tyle uzasadnienia).
Stąd postanowiliśmy napisać poradnik w formie e-Booka, w którym rozpracowaliśmy nowe regulacje. Obok skomentowania zmian - bonusowo - przedstawimy kilka przypadków różnych przedsiębiorców i pokazujemy - na konkretnych liczbach - jak zmieni się ich sytuacja.
Nie ograniczymy się jednak do pisarstwa:-). Dodatkowo chcemy zaprosić Was do współpracy - dla naszych czytelników udostępniliśmy zamknięte forum dyskusyjne (już działa!), na którym będziemy rozmawiać o Waszych wątpliwościach związanych z planowanymi zmianami.
Poradnik (w tym przykładowe, praktyczne wyliczenia przedsiębiorców w różnych branżach) + forum --> nie znajdziesz nigdzie lepszego sposobu na przygotowanie się do lipcowych zmian. To wszystko w doskonałej cenie.
dr Michał Wilk
dr hab. Adam Bartosiewicz, prof. UJD
Nasz poradnik będzie przydatnym (a mówiąc nieskromnie - niezbędnym) narzędziem przygotowującym do nowych regulacji:
Zmiany podatkowe dla przedsiębiorców
Zmiany dla płatników PIT
Podatnicy na skali podatkowej
Zmiany dla płatników składki zdrowotnej
Składka zdrowotna i jej wpływ na PIT - zmiany dla przedsiębiorców mniejszych i większych
Pozostałe zmiany
Przykładowe wyliczenia dla różnych scenariuszy - przedsiębiorców działających w różnych branżach o zróżnicowanej skali działalności; porównanie "Starego Ładu", "Polskiego Ładu" i "Nowego Polskiego Ładu" z wykorzystaniem Kalkulatora Nowego Polskiego Ładu
To jeszcze nie wszystko.
Obok poradnika w formie e-Booka uruchomiliśmy specjalne, zamknięte forum dyskusyjne. W ramach forum będziesz mieć możliwość przedyskutowania nurtujących Cię zagadnień (zarówno z nami, jak i innymi czytelnikami).
To tu zawsze dzieje się magia. Gdzie leży fenomen?
Nawet, jeśli w poradniku nie omówimy wszystkich możliwych przypadków oraz zagadnień (choć będziemy bardzo się starać), można o inne kwestie związane ze zmianami dopytać na forum. Co więcej - ponieważ książka dopiero "się pisze", a forum już działa - będziemy inspirować się zadawanymi przez Was pytaniami.
Oznacza to, że nasi czytelnicy będą współtworzyć z nami nasz poradnik.
* Uwaga! Nasza oferta nie obejmuje indywidualnych konsultacji, problemy prawne - abstrakcyjnie - będziemy omawiać "grupowo" na forum. Zamieszczane przez nas komentarze na forum nie będą i nie mogą stanowić zindywidualizowanej porady prawnej czy podatkowej (usługi doradztwa prawnego czy podatkowego).
(na przykładzie forum kursu "Wszystko o estońskim CIT")
Michał Wilk posiada wyjątkową umiejętność precyzyjnego prowadzenia myśli. Nigdy podczas jego wykładów nie straciłem wątku. Spójność jego wypowiedzi jest wręcz uspokajająca.
Piotr Bujnowicz
biegły rewident
KBR Miran
Z pełnym zaufaniem polecam szkolenia firmy "Dzień Dobry Podatki". Można się tutaj dowiedzieć jak poruszać się w gąszczu zmian oraz jak rozumieć i interpretować poszczególne zagadnienia. Bardzo pomocne forum, gdzie można wymieniać się wątpliwościami i doświadczeniami.
Anita Tomaszewska
biegły rewident
http://www.bbr24.pl/
Szkolenie, jego formuła to jest coś co mnie bardzo, ale to bardzo odpowiada. Nadmiar obowiązków powoduje, że mam problem ze znalezieniem czasu aby jednym „ciągiem” go obejrzeć. Stąd możliwość zatrzymywania wykładu, a potem ponowne włączenie jest super. Nie mówiąc o tym, że możliwość powracania do tematów (szczególnie teraz przy tylu zmianach) jest szczególnie cenne. Innym pozytywnym rozwiązaniem jest zamieszczenie spisów treści poszczególnych części szkolenia oraz możliwość wybierania w pierwszej kolejności np. takiego, które nas najbardziej interesuje.
Podobnie forum – możliwość zadawania pytań oraz masa pytań od innych użytkowników, pozwala na jeszcze szersze zgłębienie różnych tematów. W szczególności, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich możliwych sytuacji rodzących problemy. A o tym świadczą pytania użytkowników. Również zaangażowanie Państwa – wykładowców w udzielane odpowiedzi jest bardzo cenne. Są one pomocne w „ogarnięciu” tematów. A i burza mózgów jest bardzo wskazana.
Iwona Bielecka
doradca podatkowy
Z pełną odpowiedzialnością pragnę zarekomendować kurs szkoleniowy „Biznes po Polskim Ładzie” . Kurs ten spośród innych wyróżnia profesjonalne podejście do tematu na każdym jego etapie. Obszerne i profesjonalnie przygotowane materiały dydaktyczne to wartość dodana. Bardzo też cenię elastyczność tego cyklu – która pozwala na wielokrotne odtwarzanie interesujących mnie tematów oraz rzeczowe przedstawienie nadchodzących zmian i ich skutków dla pracy każdego przedsiębiorcy i służb księgowych.
Edyta Wajer
biuro rachunkowe TAX
www.ewajer.pl
Pracujemy w dwuosobowym zespole - choć większość materiału opracowuje Adam. Jesteśmy praktykami - doradcami podatkowymi (w pakiecie też radcami prawnymi), ale mamy też za sobą dziesiątki (w zasadzie "setki") publikacji na tematy podatkowe.
Gwarantujemy najwyższy poziom merytoryczny i redakcyjny naszych opracowań.
doradca podatkowy, radca prawny
Autor podcastu "Dzień Dobry Podatki", partner w kancelarii Gardens Tax & Legal, adiunkt w Katedrze Prawa Podatkowego na WPiA Uniwersytetu Łódzkiego.
Jego "konikiem" jest budowanie strategii podatkowych dla przedsiębiorców. W nowych przepisach Polskiego Ładu szuka nie tylko zagrożeń, ale i szans.
doradca podatkowy, radca prawny
Profesor Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie, szkoleniowiec z ogromnym, wieloletnim doświadczeniem.
Autor oraz współautor cenionych publikacji podatkowych, w tym w szczególności "Komentarza VAT" oraz "Komentarza PIT".
Praktyk - z unikatowym doświadczeniem sądowym w tym w polskich sprawach przed Trybunałem Sprawiedliwości UE.
W cenie: e-Book w formie PDF, dostęp (natychmiastowy) do zamkniętego forum dyskusyjnego, wzór oświadczenia o rezygnacji z ryczałtu w ciągu roku
cena 149 zł netto
(156,45 zł brutto z 5% VAT)
Jeśli z jakichkolwiek przyczyn uznasz, że e-Book nie jest dla Ciebie, albo po prostu Ci nie odpowiada, możesz odstąpić od umowy w terminie 14 dni od jego udostępnienia - także jako przedsiębiorca / spółka z o.o. itp. (nie ma to dla nas znaczenia)
Zwrócimy Ci wówczas całość wpłaty.
Jeśli masz jakiekolwiek pytania, napisz do nas:
kontakt@dziendobrypodatki.pl
Jeśli Twoim zdaniem nasza propozycja może zainteresować Twoich znajomych - podziel się z nimi informacją o kursie w mediach społecznościowych.
Wystarczy, że klikniesz ikonkę poniżej!
* Uwaga! eBook i szkolenie nie obejmuje indywidualnych konsultacji (można je wykupić odrębnie), problemy prawne - abstrakcyjnie - będziemy omawiać "grupowo" na forum dyskusyjnym oraz na webinarze szkoleniowym. Zastrzegam, że zamieszczane przez nas komentarze na grupie i wypowiedzi na webinarze nie będą i nie mogą stanowić zindywidualizowanej porady prawnej czy podatkowej (usługi doradztwa prawnego czy podatkowego).