Biznes po Polskim Ładzie

UWAGA! To nie jest zwykłe webinarium / szkolenie live
To kompleksowa platforma wsparcia w zakresie przygotowania firmy na Polski Ład! 

Michał Wilk

Polski Ład to bezprecedensowe "przeoranie" systemu podatkowego. Po jego uchwaleniu przedefiniowaniu ulegną zasady prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

Stosowane dziś powszechnie niektóre rozwiązania stracą rację bytu, podczas gdy inne opcje zyskają na atrakcyjności.

Polski Ład to kilkaset stron przepisów (wraz z uzasadnieniem). W dodatku, niestety, napisanych "naprędce". Tysiące przedsiębiorców zadaje sobie pytanie: "Czy stracę?, "Ile stracę", "Co mogę zrobić żeby stracić najmniej?".

W ostatnich tygodniach przeprowadziłem liczne konsultacje z przedsiębiorcami, doradzając im, w jaki sposób przygotować się na Polski Ład. Po tych spotkaniach wiem jedno - nie ma uniwersalnej, magicznej ścieżki. Każdy przedsiębiorca jest w innej sytuacji. Mimo to, doświadczenie podpowiada, że można wyróżnić pewne grupy firm i zaproponować określone schematy działania.

Dlatego też - mając na względzie ograniczony czas na indywidualne konsultacje - postanowiłem stworzyć kurs - platformę wsparcia. Moim celem jest przygotowanie polskich firm do nowej rzeczywistości podatkowej.

ZAPISUJĘ SIĘ

Czym jest ten kurs?

Dlaczego piszę, że moja propozycja nie jest "zwykłym" szkoleniem online?

Są cztery, główne powody.

 • Materiał podzieliłem na - z rozmysłem zaplanowane - lekcje ułożone w moduły. Dzięki temu możesz sięgnąć tylko po to, co Cię naprawdę interesuje. Oszczędzasz czas! W ramach kursu planuję także moduły ściśle praktyczne - podczas których analizować będę - także na konkretnych liczbach - przykładowe - ale oparte na faktach - sytuacje różnych przedsiębiorców.
 • Lekcje stanowią nagrania wideo, które możesz odtworzyć w dowolnym momencie - nie musisz obawiać się, że wiedza zasłyszana na jednorazowym webinarium on-line "uleci". Lekcje dostępne są przy tym w ramach wygodnej w nawigacji platformy edukacyjnej.
 • Lekcjom wideo towarzyszy rzecz bezcenna - zamknięte forum dyskusyjne, na którym będziemy w ciągu najbliższych kilkunastu tygodni rozmawiać o Polskim Ładzie*.
 • Kurs to także wartościowe materiały dodatkowe, pomocne w praktyce: np. tabela z zestawieniem najważniejszych stawek ryczałtu - dla najpopularniejszych rodzajów działalności gospodarczej - w oparciu o interpretacje podatkowe czy nowa wersja (3.0) mojego kalkulatora Polskiego Ładu (uczestnicy kursu otrzymują go "przedpremierowo").

Dla kogo jest ten kurs?


Kurs przeznaczony jest w szczególności dla:

 • przedsiębiorców - prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze, działających w ramach spółek cywilnych, jawnych, partnerskich, komandytowych i komandytowo-akcyjnych oraz spółek z o.o. i spółek akcyjnych
 • doradców podatkowych;
 • księgowych;
 • radców prawnych adwokatów;
 • biegłych rewidentów;
 • konsultantów podatkowych, aplikantów;
 • pracowników naukidoktorantówstudentów.

Z czego składa się kurs?

Uwaga! Kurs żyje (i żyć będzie:) - nie wykluczam dogrywania nowych modułów, lekcji oraz dodawania kolejnych materiałów - ostateczny kształt programu (o ile kiedykolwiek będzie "ostateczny") może ulegać zmianie.

MODUŁ 1

Zagadnienia wstępne

Lekcja 1: Instrukcja korzystania z kursu
Lekcja 2:
Czym jest Polski Ład i kogo dotyczy? Panorama zmian

MODUŁ 2

Najważniejsze zmiany w PIT oraz składce zdrowotnej

Lekcja 1: Składka zdrowotna po nowemu - zmiany w PIT
Lekcja 2: Składka zdrowotna po nowemu - zmiany w ustawie "składkowej" (w tym m.in.: składka dla JDG na skali podatkowej, podatku liniowym, w sp.k i sp. z o.o., osób współpracujących, członków zarządu i prokurentów, składka dla ryczałtu, terminy oraz zasady płatności składki, korekta i zwrot nadpłat) - autor: Izabela Leśniewska
Lekcja 3: Ulgi i zwolnienia w PIT
Lekcja 4: Zmiany w ryczałcie i karcie podatkowej

MODUŁ 3

Najważniejsze zmiany w opodatkowaniu spółek - podatników CIT

Lekcja 1: Ukryta dywidenda
Lekcja 2:
CIT estoński prawie dla wszystkich?
Lekcja 3: Podatek minimalny
Lekcja 4: Polska Spółka Holdingowa

MODUŁ 4

Pozostałe, istotne zmiany

Lekcja 1: Pogorszenie warunków najmu nieruchomości (amortyzacja, "przymusowy" ryczałt, zmiany dla spółek nieruchomościowych)
Lekcja 2:
Pogorszenie zasad opodatkowania leasingowanego majątku (spiesz się kochać wykup aut z leasingu:)
Lekcja 3: Limity transakcji gotówkowych dla B2B oraz dla transakcji z konsumentami
Lekcja 4: Nowe uprawnienia KAS: nabycie sprawdzające i tymczasowe zajęcie ruchomości

MODUŁ 5

"Uporządkowanie" prowadzonego biznesu - praktyczne aspekty

Lekcja 1 - Optymalnie po Polskim Ładzie - podstawy - co wziąć pod uwagę?
Lekcja 2 - Co najbardziej opłaca się pracownikom?
Lekcja 3 -
Skala a podatek liniowy
Lekcja 4 -
Atrakcyjność ryczałtu a karta podatkowa
Lekcja 5 -
Kiedy rozważać spółkę z o.o.?
Lekcja 6 -
Magia estońskiego CIT
Lekcja 7 - Spółka komandytowa
Lekcja 8 - Spółka komandytowo-akcyjna
Lekcja 9 - Struktury holdingowe
Lekcja 10 - Kiedy i jak łączyć różne formy?
Lekcja 11 - Instrukcja obsługi Kalkulatora 3.0

MODUŁ 6

Co Polski Ład oznacza dla mnie w praktyce (studia przykładowych przypadków na podstawie konkretnych danych finansowych)?

Lekcja 1: Samozatrudnieni

 • Doradca podatkowy / radca prawny / adwokat / księgowy
 • Programista
 • Współpracownik agencji reklamowej

  Lekcja 2: Mikroprzedsiębiorcy / freelancerzy
 • Lekarz
 • Grafik
 • Trener personalny
 • Doradca podatkowy / radca prawny / adwokat / księgowy
 • Hydraulik
 • Nauczyciel języka angielskiego
 • Wynajmujący nieruchomości komercyjne

  Lekcja 3: Większa firma na DG / spółce osobowej
 • Producent opakowań kartonowych
 • Skup złomu
 • Restauracja
 • Kancelaria prawna

  Lekcja 4: Spółka komandytowa / spółka z o.o.
 • Sprzedaż rur stalowych
 • Produkcja elektronarzędzi
 • Produkcja i sprzedaż palet

MODUŁ 7

Działalność za granicą?

Co wziąć pod uwagę?
Rezydencja podatkowa osób fizycznych
Rezydencja spółek
Miejsce opodatkowania działalności gospodarczej
Obowiązki składkowe
Co te elementy oznaczają w praktyce?
Exit tax
CFC - kontrolowane spółki zagraniczne
Podatek od przerzuconych dochodów

MODUŁ 8

Klauzula GAAR oraz schematy podatkowe

Lekcja 1: Konstrukcja klauzuli GAAR
Lekcja 2:
Polski Ład - kiedy ryzyko zastosowania klauzuli ogólnej przeciwko unikaniu opodatkowania?
Lekcja 3: Polski Ład a schematy podatkowe (MDR)

Forum dyskusyjne
- wisienka na torcie!

To jeszcze nie wszystko. Niezależnie od materiałów wideo podczas trwania kursu działać będzie zamknięte forum dyskusyjne. W ramach forum będziesz mieć możliwość przedyskutowania nurtujących Cię zagadnień (zarówno ze mną jak i innymi uczestnikami kursu). 

To tu działa się będzie magia. Nawet, jeśli na kursie nie omówię wszystkich możliwych przypadków oraz zagadnień (z natury rzeczy omawiam tylko tę część Polskiego Ładu, która - moim zdaniem - ma kluczowe znaczenie dla istoty prowadzenia biznesu), można będzie o inne kwestie związane ze zmianami dopytać na forum.

Oczywiście forum będzie funkcjonować także po zakończeniu kursu (gwarantuję dostęp przez przynajmniej 6 miesięcy), ale nie deklaruję już swojej tak intensywnej obecności w kolejnych miesiącach.

* Uwaga! Kurs nie obejmuje indywidualnych konsultacji, problemy prawne - abstrakcyjnie - będziemy omawiać "grupowo" na forum. Zastrzegam, że zamieszczane przeze mnie komentarze na forum nie będą i nie mogą stanowić zindywidualizowanej porady prawnej czy podatkowej (usługi doradztwa prawnego czy podatkowego).

Jak wygląda platforma kursowa od środka?

Przykładowy ekran
BPŁ lekcja

Widok ekranu głównego - spis lekcji i modułów kursu o schematach

Screen z przykładową lekcją

Forum

Przykładowa lekcja

Forum dyskusyjne

Posłuchaj moich podcastów o Polskim Ładzie

...oraz gościnnego występu u Marka Jankowskiego w podcaście Mała Wielka Firma

...oraz u Marcina Iwucia w podcaście Finanse Bardzo Osobiste

dr Michał Wilk

Nazywam się Michał Wilk, jestem doktorem nauk prawnych, doradcą podatkowym i radcą prawnym, partnerem w kancelarii Gardens Tax & Legal. Prowadzę podcast "Dzień Dobry Podatki". Jestem pracownikiem naukowym na Uniwersytecie Łódzkim.

Od pierwszych chwil "życia" Polskiego Ładu - jeszcze jako "twitterowych" założeń zajmuję się tym tematem. Nagrywam podcasty, publikuję w prasie specjalistycznej, piszę opinie, szkolę i udzielam konsultacji.

Jeśli coś można bezpiecznie zrobić, aby przygotować się do nowej rzeczywistości podatkowej - chętnie to rekomenduję. Uczulam też jednak na ryzyko, które przy niektórych działaniach proponowanych "na rynku" jest - moim zdaniem - absolutnie nieakceptowalne.

Na wiosnę 2021 r. zostałem uznany przez "Rzeczpospolitą" za jednego z dwóch najlepszych doradców podatkowych w Polsce w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych.

Michał Wilk

Polski Ład - kurs on-line

W cenie: dostęp (także po zakończeniu kursu - min. przez 6 miesięcy) do kilkudziesięciu lekcji - nagrań wideo, dodatkowych materiałów i bonusów takich jak m.in.: zestawienie stawek ryczałtu dla najpopularniejszych rodzajów działalności gospodarczej czy Kalkulator Polskiego Ładu w wersji 3.0 (przedpremierowo) - pozwalający na samodzielne, wstępne oszacowanie wpływu PŁ na daną firmę, a także dostęp do zamkniętego forum dyskusyjnego.

Zapisy na pierwszą edycję kursu zamknięte.

Jeśli chcesz dołączyć do listy oczekujących na otwarcie II edycji - podaj mi swojego maila w polu poniżej. Zapiszesz się do newslettera oraz otrzymasz powiadomienie o rozpoczęciu sprzedaży.

Input your text in this area

Input your text in this area

UWAGA! Po zapisie sprawdź swoją skrzynkę pocztową i potwierdź rejestrację! Mail z potwierdzeniem może znajdować się w folderze SPAM albo OFERTY.

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na otrzymywanie od nas informacji o nowościach, promocjach, naszych produktach i usługach. Administratorem Twoich danych będzie Dzień Dobry Podatki Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy al. 1 Maja 31/33 lok. 5, a dane będą przetwarzane - zgodnie z naszą polityką prywatności - na cele wysyłki newslettera w powyższym zakresie.


Jeśli masz jakiekolwiek pytania, napisz do nas:
kontakt@dziendobrypodatki.pl

Podziel się ze znajomymi!

Jeśli Twoim zdaniem moja propozycja może zainteresować Twoich znajomych - podziel się z nimi informacją o kursie w mediach społecznościowych.

Wystarczy, że klikniesz ikonkę poniżej!

Share on LinkedIn

* Uwaga! Kurs nie obejmuje indywidualnych konsultacji (można je wykupić odrębnie), problemy prawne - abstrakcyjnie - będziemy omawiać "grupowo" na forum dyskusyjnym oraz na webinarze szkoleniowym. Zastrzegam, że zamieszczane przeze mnie komentarze na grupie i wypowiedzi na webinarze nie będą i nie mogą stanowić zindywidualizowanej porady prawnej czy podatkowej (usługi doradztwa prawnego czy podatkowego).